Whiteboardy online
Jest coś niezastąpionego w fizycznym zapisie lub rysunku na tablicy.
Ponieważ coraz więcej naszych codziennych zadań przechodzi z przestrzeni fizycznej do cyfrowej, wszystko, co normalnie robiłbyś na tablicy, możesz dziś zrobić na ekranie. Dlaczego więc nie połączyć korzyści płynących z myślenia wizualnego z wygodą technologii?
Sprawdź proponowane przez nas narzędzia, które przeprowadzą Cię przez proces planowania i wizualizacji, a przede wszystkim – przeniosą Twoje pomysły na tablicę czyniąc pierwszy krok do ich urzeczywistnienia.
Czym jest whiteboard online?
Whiteboard online to rodzaj narzędzia, które przydaje się szczególnie podczas burzy mózgów lub spotkań online. To rodzaj wirtualnej przestrzeni, na której wspólnie zapisywać można pomysły, zdjęcia, wykresy i inne elementy omawiane przy telekonferencji.
Narzędzia typu whiteboard od dawna zdobywały popularność, jednak dopiero pandemia i masowe przechodzenie na pracę zdalną stworzyło olbrzymie zapotrzebowanie na whiteboardy. Spójrzmy więc jakie mamy w tym temacie opcje.
Promocje na narzędzia
Stormboard organizuje promocję: Darmowy Stormboard dla celów edukacyjnych. Promocja trwa do 30/06/2021. Więcej szczegółów tutaj.
Lista narzędzi
Mural to nie tylko whiteboard, to właściwie połączenie whiteboardu z Asaną. Pozwala zwizualizować myśli, ale z naciskiem na współpracę i robienie tego wspólnie z teamem. Szeroko polecane narzędzie, w sumie słusznie.

2 ocen
Kolejne często polecane narzędzie na liście, również przydatne przy rozwijaniu projektów, produktów i współpracy zdalnej. Sporo integracji i templatek. Ponad 20 milionów użytkowników.

1 ocen
Whiteboard od mikro-miękkich, który może działać niezależnie oraz jako dodatek do Microsoft Teams. Całkiem przydatny, bo odwraca uwagę od nieogolonych twarzy współpracowników na zdalnym.
Explain Everything to whiteboard celujący chyba odrobinę bardziej w edukację niż w biznes, choć do obu zastosowań nada się równie dobrze. Więcej tu niż u konkurentów wodotrysków w rodzaju animacji, osadzania mediów i innych, pozamięsnych atrakcji.

1 ocen
Ziteboard to kolejny whiteboard, który ma wszystko co potrzeba. Wyróżnia go z kolei ciekawa usługa white label, pozwalająca udostępniać tablice pod własnym brandem.
Nasz serwis został zaprojektowany z myślą o skutecznym udzielaniu korepetycji w czasie rzeczywistym. Rozumiemy, jak ważny jest czysty i łatwy w użyciu interfejs, aby jak najlepiej służyć zarówno nauczycielom, jak i uczniom w każdym wieku. Z założenia ta lekka, ale potężna platforma wizualna ma na celu dostarczenie prostego narzędzia do edukacji na odległość. Używając takiej platformy masz nieskończoną przestrzeń do pracy z uczniem lub klasą w czasie rzeczywistym.

0 ocen
Limnu to jedno z najstarszych narzędzi typu wirtualna tablica. Powiem tak: wiek trochę widać. Ale myślę, że wciąż warto sprawdzić to narzędzie, bo cały czas jest ono aktualizowane.

1 ocen
Chyba najprostsze narzędzia na naszej liście. Proste funkcje – niskie opłaty – jeśli tego oczekujesz to masz zwycięzcę rankingu.

0 ocen
Ciekawa propozycja. Teoretycznie to niemieckie narzędzie nie wyróżnia się niczym wśród innych wirtualnych tablic, ale za to w darmowej wersji ma niewielkie ograniczenia.
Ponad 600 000 użytkowników. Większość templatek ma „rysunkowy” charakter, ale to właściwie nadaje im tylko więcej autentyzmu.

0 ocen
Podsumowując
Wybór wirtualnych tablic jest ogromny, ale – jak widzisz – rysują się między nimi drobne różnice. Niektóre nadadzą się do rozwiązań budżetowych, inne lepiej poradzą sobie z wielkimi projektami i dużymi teamami.
Liderzy liczą swoich klientów w dziesiątkach milionów, co doskonale odzwierciedla sytuację na postpandemicznym rynku. Zapotrzebowanie na tego typu narzędzia już raczej nie zmaleje.
A który whiteboard online ostatecznie wybrać – pozostawiam do Twojej decyzji. Dodałbyś/dodałabyś coś do tej listy?